Lingmax.eu

Jesteś zalogowana/y jako:

Do końca okresu abonentowego pozostało: dni

krok po proku i pokaz slajdów

Słówka są prezentowane w ten sposób, że najpierw występuje strona z obrazkiem i polskim hasłem, następnie ten sam obrazek i hasło w języku angielskim. Zmusza to użytkownika do tłumaczenia w trudniejszym kierunku - z polskiego na angielski.

Są dostępne dwa tryby nauki: krok po kroku i pokaz slajdów. Każdy z trybów może lepiej służyć do innego działania. Krok po kroku do nauki nowego lub słabo znanego materiału, pokaz slajdów do szybkiej powtórki, odświeżenia w pamięci znanych słówek. Zastosowanie dwu trybów to także krok w stronę urozmaicenia nauki.

W trybie krok po kroku trzeba klikaniem uruchamiać kolejne strony. Najpierw polskie (słówko + obrazek) następnie angielskie (słówko + obrazek + dźwięk). O tempie pracy decyduje Użytkownik. Można kilkakrotnie odsłuchać dźwięk.

online i offline

Pokaz slajdów jest inicjowany przez wywołanie pierwszego slajdu. Następne będą zmieniać się automatycznie. Sekwencja i strona wizualna tych odsłon jest taka sama jak w przypadku trybu krok po kroku. Tempo przewijania w trybie online za każdym razem może być inne - decyduje o tym Użytkownik. W przypadku ściągania zawartości do trybu offline tempo przewijania ustawiane jest raz na moment ściągnięcia. (Zestaw przykładowy – dostępny na głównej stronie serwisu bez zalogowania – ma narzucony czas przewijania slajdów). Tryb ten jest wygodny, nie trzeba klikać, wystarczy siedzieć i oglądać zmieniającą się zawartość (ewentualnie próbując „zmieścić się” ze swoim tłumaczeniem pomiędzy slajdami).Tryb pełnego ekranu F11

F11

W trybie offline i online możemy uzyskać efekt pokrycia niemal całego ekranu prezentowaną zawartością. Z pola widzenia znikają zbędne elementy, które mogą rozpraszać. Podnosi to wartość użytkową usługi - zmniejszenie liczby elementów pojawiających się na stronie powinno ograniczyć rozproszenie uwagi uczącego się, a w konsekwencji zwiększyć możliwość zapamiętywania obrazów i powiązanych z nimi słów. Tryb pełnego ekranu jest dostępny we wszystkich wiodących przeglądarkach (F11).powrót do głównego menu

copyright © 2013 www.lingmax.eu