Lingmax.eu

Logowanie do konta:

obrazki

Chińskie przysłowie mówi: „Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów” (lub "Obraz mówi więcej niż tysiąc słów").

Obrazkom przypisujemy magiczną moc. Stawiamy na lepsze zapamiętywanie słówek dzięki powiązaniu ich z obrazami. Skuteczność działania lingmax.eu w konkretnym przypadku zależy od tego, czy dana osoba łatwiej zapamiętuje pojęcia w powiązaniu z towarzyszącymi im obrazami.

Zakładamy, że dzieje się tak u zdecydowanej większości ludzi. Podobnie przyjmuje wielu twórców pomocy edukacyjnych, w tym rozmaitych fiszek, flash cards itp.

Obrazki mają zwykle duży rozmiar. Staramy się, żeby stanowiły dobrą ilustrację haseł albo przynajmniej się z nimi kojarzyły. W trybie offline Użytkownik może zastępować obrazki z serwisu własnymi, bardziej mu odpowiadającymi. (Regulamin dopuszcza taki sposób modyfikacji zawartości pozyskanej z serwisu).

Obrazki to termin ogólny. W przypadku naszego serwisu to: zdjęcia, cliparty, rysunki, proste grafiki. Konwencja jest bardzo szeroka. Najwięcej jest zdjęć.

Nie każde hasło jest zilustrowane obrazkiem. Aby zestaw mógł być zamieszczony musi mieć co najmniej 80% pokrycie haseł obrazkami. Średnie pokrycie obrazkami dla wszystkich zestawów wynosi aktualnie ponad 95%. Pokrycie obrazkami dla zestawów tworzących profil "1000" wynosi 97%.


1.police hat - czapka policyjna
plik

2.neck - szyja
plik

3.pen - pióro
plik

4.ring - pierścionek
plik

5.spike - kłos
plik

6.cupboard - szafka (kuchenna)
plik

7.raven - kruk
plik

8.drunk-driving - jazda po pijanemu
plik

9.anti-wrinkle cream - krem przeciwzmarszczkowy
plik

10.banknote - banknot
plikpowrót do głównego menu

copyright © 2013 www.lingmax.eu